Hemen Arayın

+90 555 173 20 00

Yangın Söndürme Sistemi

Yangın Söndürme Sistemi Nedir?

Yangın söndürme sistemleri,yasalar çerçevesinde belirtilmiş olan kurallara uygun bir biçimde ve tercih edilecek alanlara tam uyum sağlayacak şekilde kullanılan özel sistemlerdir. Günümüzde bunun birden çok çeşidi olsa da, özellikle otomatik olarak çalışanlar, sağlamış olduğu farklı avantajlar sayesinde büyük bir kolaylık sağlamakta, yangına müdahale işlemini kişisel seçimlere bırakmamaktadır. Alpim Mekanik, bu anlamda sunmuş olduğu çözümler sayesinde işletme, ofis ve bunun gibi birçok farklı meskenin daha güvenli olmasına katkıda bulunmaktadır.

Yangın söndürme sistemleri yangının başlamasının ardından otomatik bir biçimde müdahaleyi gerçekleştirerek sorunun yayılmasını önler. Aynı zamanda tam bir söndürme ve buna bağlı olarak soğutma sağlamaktadır. Bundan dolayı risk içeren tüm işletmelerde kullanılması gerekir. Ülkemizde bu konuda yayınlanmış olan bir yönetmelik gereğince, yangın söndürme cihazlarının ya da sistemlerinin kullanılması zorunluluk haline getirilmiştir.

Mekanik tesisat projelendirme, müşavirlik veya kontrol işlemlerinde malzeme seçiminden, ürünlerin ve binanın kullanım ömrü boyuncu hizmet alma adına aşağıdaki kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle büyük olarak tasarlanmış olan tesisler için tercih edilen sistemle farklı çalışma prensipleri üzerinden yangına müdahale gerçekleşir.

Bize Ulaşabilirsiniz

Tüm proje, görüş ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz!

Telefon

+90 555 173 20 00

Email

info@alpimmekanik.com